top of page
Пошук
Межигірський сокіл

Іванко Шум: чому юний українець вирішив продовжувати давні козацькі традиції

Оновлено: 2 лист. 2020 р.

Сильний і сміливий, спритний, швидкий і відважний – все це про юного козака на ім’я Іванко Шум. Уже четвертий рік він вивчає українське бойове мистецтво, історію козацтва, традиції та навіть разом зі своїм батьком навчає бойового гопака інших.

Батько хлопчика розповідає: “Я пам’ятаю, Іван прийшов на перше тренування у вишиванці. Йому було чотири рочки. Він був в такому захваті, все робив, був фізично активний. Іван був особливим, виділявся серед інших, адже він був молодший, а в нього все виходило”.

Мама хлопчика ділиться, що був період, коли той не дуже хотів займатися. Але потім на секції у нього з’явилися друзі, й всі хлопці стали однією сім’єю. Разом вони відвідують змагання і, звичайно ж, тренування, влаштовують походи в кіно і навіть їздять на екскурсії по різних містах.

Сьогодні гопак в Україні має статус національного виду спорту. Тренування завжди починається з обряду: девізу, молитви і пісні. Після цього спортсмени розминаються і починають робити фізичні вправи. Крім того, на заняттях вони ще й знайомляться з козацькими традиціями і культурою.

“Саме в бойовому гопаку закладений такий компонент, виховний. Хлопці на тренуваннях співають українські пісні, не народні, а бойові, козацькі. Вони кажуть про історію. Наприклад, Іванко якийсь шматочок історії про гетьмана, про козаків розповідав мені. І звичайно, ми у все це занурилися всією сім’єю. Почали й книги купувати на козацьку тематику, й ігри”, – говорить мама юного козака Люсьєна Шум.

Крім чемпіонатів і змагань, все гопаківці кілька разів на рік здають іспит на володіння технікою, на певний рівень майстерності. Всього існує вісім рівнів: перші чотири , учнівські, потім проміжний, і три рівня вищої майстерності.

Загальновідомий факт, що козаки свого часу чудово володіли не тільки зброєю, а й своїм голосом, любили співати й вміли грати на кількох музичних інструментах.

Тому коли Іванко ще трохи підріс, батьки віддали його в музичну школу. Там він вчиться грати на українських народних інструментах.

“На цимбалах мені не дуже важко грати, але на бандурі важко, тому що там багато струн, і зверху баси, а вони важкі“, – говорить юний козак.



У бойовому гопаку є кілька напрямів: “забава”, “борня”, “однотан”. У кожному з них потрібно проявити всі свої таланти та вміння, і навіть надздібності – неймовірну силу, спритність, віртуозність виконання, швидкість. Іванко Шум вже брав участь у “борні”. Це контактний і дуже травмонебезбечний вигляд спорту, який дозволений з 12 років. Але за бажанням батьків дитина може змагатися в ньому і раніше.

“Тоді я був в шоломі, коли в “борню” грав, а коли в “забаву“, то мене били. Випадково били, а може й спеціально, тоді у мене були синці”, – розповідає хлопчик.

Зараз Іванко носить титул чемпіона України з бойового гопака. Тепер він сміливо називає себе козаком і навіть відростив справжній козацький чуб.

Іванко Шум – гідний представник підростаючого покоління. Хлопчику дійсно подобаються українські народні традиції, і він з гордістю їх продовжує.







6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentarios


Пост: Blog2_Post
bottom of page